Idź do treści strony
Zabytki
28.10.2019 11:54

Kwesta na zabytkowe nekropolie – poszukiwani wolontariusze!

Tradycyjnie już podczas dnia Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach odbędzie się kwesta. Organizatorzy ze Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach zachęcają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Aktorzy, dziennikarze, politycy, samorządowcy - każdego roku na nekropoliach stolicy regionu pojawiają się znane postacie naszego życia publicznego, by zbierać pieniądze w celu ratowania zabytkowych nekropolii.

Zbiórka na rzecz ratowania dawnych cmentarzy jest prowadzona od 2003 roku. W tym okresie zebrano ok. 300 tys. złotych. Natomiast od 2006 roku na ten sam cel z budżetu Olsztyna przeznaczono ok. pół miliona złotych. Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie prac konserwatorsko-remontowych wielu mogił, krzyży, ogrodzeń, a także kaplic na historycznych nekropoliach olsztyńskich - św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach.

Ubiegłoroczna zbiórka była dotąd jedną z najlepszych w historii. Do puszek wolontariuszy trafiło dokładnie 22 736,64 PLN. Być może w tym roku uda się poprawić ten wynik. Aby było to możliwe, niezbędni są chętni do kwestowania na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach.

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 660 717 110.

 

Zachęcamy do kwestowania 1 listopada!

 

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C