Idź do treści strony
Zabytki
23.12.2019 13:33

Wstrzymujemy przyjmowanie wniosków o dotacje na zabytki

W związku z trudną sytuacją finansową miasta w przyszłorocznym budżecie miasta nie ma środków na dotacje na remont zabytków.

- Wstrzymujemy przyjmowanie wniosków do odwołania - mówi Gabriela Konarzewska, dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna - jeśli sytuacja finansowa miasta się poprawi, postaramy się wrócić do finansowania tego zadania.

Dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy olsztyńskich zabytkach można było uzyskać w Urzędzie Miasta Olsztyna od 2006 roku. Większość nakładów finansowych dotyczyła prac restauratorskich elewacji zabytków; robót budowlanych z zabezpieczeniem murów, dachów i konstrukcji budynków. Ponadto w ciągu kilkunastu lat przygotowano dziesiątki dokumentacji konserwatorskich, a prace restauratorskie toczyły się także na klatkach schodowych, przy odnawianiu zabytkowego wyposażenia i przy konserwacji detali architektonicznych. Łącznie z budżetu miasta przeznaczono na ten cel około 10 milionów złotych.

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 10°C
Pochmurnie 16°C