Idź do treści strony
Zabytki
24.09.2018 10:08

Świetl(a)na przyszłość Starego Miasta

Odpowiednie oświetlenie to doskonały pomysł na wyeksponowanie atutów obiektów i podniesienie ich atrakcyjności. Spotkanie z mieszkańcami, dotyczące możliwej iluminacji Starego Miasta - w poniedziałek (24 września).

Już w poprzednim roku Wydział Rozwoju Urzędu Miasta doprowadził do opracowania planu rozwoju oświetlenia. Na jego podstawie powstała koncepcja, dotycząca iluminacji w ciągu ulic Partyzantów, Kruka, Stare Miasto, Stara Warszawska, czyli ciągu spacerowo-handlowego od dworca Olsztyn Główny oraz obiektów wybranych m.in. w czasie warsztatów projektowych.

Celem koncepcji jest określenie oczekiwanych zmian, dotyczących oświetlenia miasta, by jak najlepiej uwidocznić wartościowe obiekty architektoniczne. W opracowaniu zawarte są kierunki rozwiązań technicznych i estetycznych. Poza tym koncepcja wskazuje, w jaki sposób wykorzystać iluminację, by podnieść atrakcyjność turystyczną miasta.

- Od dawna wiemy, że właściwe oświetlenie, poza zapewnieniem bezpieczeństwa, skupia uwagę turystów na wartościowych elementach przestrzeni i architektury, a mieszkańcom pozwala na nowo dostrzec piękno zabytków i budowli, które wydają się im dobrze znane - mówi dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Orlik.

Dlatego szczegółowo przeanalizowany został stan iluminacji obiektów. Ta inwentaryzacja pomogła przygotować niezbędne opracowanie. Teraz czas na spotkanie z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami ze Starego Miasta, by zaprezentować efekty prac i omówić możliwość wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (24 września) o 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 16°C
Mocny deszcz 22°C