Idź do treści strony
Zabytki
18.10.2018 12:28

Ratujmy zabytkowe cmentarze - zachęcamy do kwesty

Od 2003 roku, w dniu Wszystkich Świętych, olsztynianie - osoby publiczne, artyści, młodzież - kwestują na nekropoliach stolicy regionu. Przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej zbiórki.

Kwota zebrana w ciągu wszystkich lat zbliża się do 300 tys. zł. Za te pieniądze realizowane były prace na trzech zabytkowych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach. Dotyczyły nagrobków, krzyży, ogrodzeń, kaplic.

W poprzednim roku na ratowanie zabytkowych cmentarzy odwiedzający nekropolie przekazali ponad 16 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej akcji.

- Przyda się każda para rąk - mówi Marta Jarosławska z Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta. - Liczymy, że olsztynianie odpowiedzą na nasz apel i wesprą tą ważną dla naszego miasta inicjatywę.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wolontariuszy z puszkami można będzie spotkać od 8:00 do 15:00.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 535 32 10, wew. 79. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska. 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 18°C
Pochmurnie 25°C