Idź do treści strony
Zabytki
22.01.2020 12:56

Promocja książki "Olsztyn w dokumentach. Rok 1945. Źródła do powojennych dziejów miasta"

Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz Towarzystwo Naukowe im. W. Kętrzyńskiego zapraszają na promocję książki "Olsztyn w dokumentach. Rok 1945. Źródła do powojennych dziejów miasta".

Promocja odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 16.30 w Instytucie Północnym im. W. Kętrzyńskiego przy ul. Partyzantów 87 w Olsztynie.

Od 2015 roku Ośrodek Badań Naukowych (obecnie Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego) wspólnie z Towarzystwem Naukowym im. Wojciecha Kętrzyńskiego wydaje - przy wsparciu finansowym samorządu olsztyńskiego - zbiory materiałów źródłowych pod nazwą "Olsztyn w dokumentach". Obecnie wydany tom jest już piątym z tej serii.

Z uwagi na przypadającą w tym roku 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej autorzy książki ograniczyli badania archiwaliów jedynie do 1945 roku, a więc do początków polskiej państwowości w powojennym Olsztynie. Wybór ten nawiązuje i stanowi uzupełnienie materiałów zawartych w dwóch poprzednich częściach wydawnictwa, również odnoszących się do sytuacji w powojennym Olsztynie.

Zapraszamy.

 

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Czyste niebo 21°C